Які штрафи нараховуються за прострочену заборгованість по кредиту?

Запитання

Які штрафи нараховуються за прострочену заборгованість по кредиту? Коли нараховується штраф за кредитом? Який розмір штрафу за кредитом?

Відповідь

Штраф розраховується при сумі простроченої заборгованості:
- від 30,01 грн. по споживчому кредиту та кредиту готівкою;
- від 0,01 грн. по реструктуризованому  кредиту.

Штраф нараховується двома частинами:
- перша частина в перший робочий день після дати платежу ввечері (якщо в цей день на рахунок надійде достатня сума для погашення заборгованості штрафу не буде);
- друга частина на п'ятий календарний день з дати нарахування першої частини штрафу (наприклад, перша частина штрафу нарахована у вівторок, рахуємо п'ять днів, починаючи з вівторка). Якщо п'ятий день це робочий день друга частина розрахується ввечері (якщо в цей день на рахунок надійде достатня сума для погашення заборгованості другої частини штрафу не буде). Якщо п'ятий день потрапив на вихідний або свято друга частина штрафу розрахується на наступний робочий день вранці (щоб друга частина штрафу не нарахувалась, сума на кредит повинна надійти до вихідних).

Розмір штрафної санкції:
- за скредитом на товар перша частина 50 грн .; друга частина 150 грн .;
- по грошовому і реструктуризированному кредиту:
якщо сума виданого кредиту до 50 тис. грн., то перша частина 100 грн., друга частина 300 грн .;
якщо сума виданого кредиту від 50 тис. грн., то перша частина 200 грн., друга частина 400 грн.

Приклад
Якщо дата платежу це вівторок, то перша частина штрафу буде нарахована в середу ввечері (тобто на наступний робочий день після дати платежу), а друга частина в наступний понеділок вранці (рахуємо п'ять днів з середи - ср., чт. , пт., сб., нд. п'ятий день випав на неділю і це вихідний, тому друга частина розрахувалася на наступний робочий день вранці).

За кредитом на товар, оформленому з 11.09.2020 у брокера, якщо в пільговому періоді виникає прострочена заборгованість від одного дня по будь-якій зі складових платежу (тіло, відсотки, комісія), то в наступному платежі розраховується стандартна (не пільгова) щомісячна комісія та збільшується термін дії кредиту.

Корисні статті

Дізнатися заборгованість та платіж по кредиту

Які канали погашення кредиту?

Дізнатися суму простроченої заборгованості по кредиту

Чи була ця стаття корисною?
17 з 22 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.