Можна надати довіреність, видану за кордоном?

Запитання

Можна оформити довіреність на рахунок нотаріусом іншої країни? Можна надати довіреність, видану за кордоном?

Відповідь

У банку приймаються довіреності, видані за кордоном, відповідно до існуючого законодавства:

1. Довіреності, посвідчені консульською установою України за кордоном. Довіреності мають бути внесені в Єдиний реєстр (це вже робить нотаріус в Україні по заяві).

2. Довіреності, видані на території іноземної держави компетентними органами цієї держави:

  • без будь-якого додаткового засвідчення, якщо вони складені:
    - на території держави, з якими Україна має відповідні дво- або багатосторонні договори. Такі договори є з країнами: Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Узбекистан, Чехія, Сербія;

    - з державами членами СНД на підставі Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах. Державами членами СНД є Республіка Білорусь, Азербайджанська Республіка, Республіка Узбекистан, Російська Федерація, Республіка Казахстан, Республіка Таджикистан, Республіка Вірменія, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Грузія, Туркменістан;
  • за умови засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 р. (список країн за посиланням https://mfa.gov.ua/consul/forua/legalization/apostille);
  • за умови наявності консульської легалізації, якщо вони складені на території держав, з якими Україна не має вищезазначених договорів. 
  • довіреність, видана акредитованим перекладачем під присягою. Присяжний (акредитований) переклад не потребує додаткового нотаріального засвідчення.

Перелік країн може змінюватися, тому перевіряйте чинність відповідного міжнародного договору на сайті  https://mfa.gov.ua/.

Довіреность, видана на території АР Крим російським нотаріусом, в порядку непередбаченому діючим законодавством України, є недійсною і не створює правових наслідків.

Корисні статті

Як оформити довіреність на картку?

Як оформити довіреність на депозит/поточний рахунок?

Вилучається чи нотаріальна довіреність у відділенні банку?

Чи була ця стаття корисною?
19 з 22 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.