Як нараховуються відсотки на залишок коштів по пенсійній картці?

Питання

Як нараховуються відсотки на залишок коштів по пенсійній картці?

Відповідь

Актуальну процентну ставку, яка нараховується на залишок коштів на картковому рахунку, дивіться в тарифах картки.

Відсотки на залишок грошових коштів на картковому рахунку нараховуються :

 • з дня зарахування коштів на картковий рахунок, не враховуючи дня списання коштів з карткового рахунку (тобто відсотки нараховуються тільки на ту суму коштів, яка станом на кінець операційного дня знаходиться на рахунку);
 • щодня, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та у році, за умови, що в кінці операційного дня нарахована мінімум одна копійка на рахунку. Це пов'язано з тим, що нарахування відсотків йде з точністю до двох знаків, тобто якщо розрахована в день сума доходів < 0,005 грн., то дана сума не накопичується, так як після округлення ця сума дорівнює "0".
  Мінімальна сума, яка повинна бути розміщена на рахунку для нарахування відсотків розраховується за формулою:
  МС = 182,5/ПС, де:
  МС — мінімальна сума залишку на рахунку;
  ПС — відсоткова ставка згідно тарифу;
  182,5 — константа, в неї включено = 0,005 * 100 * 365 днів.
  0,005 — це мінімальна сума, яка повинна нараховуватися в кінці операційного дня і програма округлює її до однієї копійки (0,01).
  Наприклад, відсотки нараховуються на залишок — 6% річних:
  182,5/6 = 30,42 грн. — мінімальна сума залишку на рахунку;

Виплачуються відсотки в останній робочий день місяця шляхом приєднання суми нарахованих відсотків до суми залишку грошових коштів на картковому рахунку (щомісячна капіталізація).
Наприклад, ви поповнили картку на 1 000 грн., ставка згідно тарифів — 6% річних. За перший місяць на 1 000 грн. нараховуються відсотки (1000 * 6%/12 = 5 грн.) і виплачуються на картку. Після виплати відсотків за перший місяць залишок на картці дорівнює 1 005 грн. Тепер відсотки нараховуються не на на суму 1 000 грн., а на суму 1 005 грн. і т.д.;

У разі закриття карткового рахунку в будь-який день місяця (крім останнього робочого дня) відсотки не нараховуються і не виплачуються.
Наприклад, якщо ви подали заявку на закриття карткового рахунку 15 жовтня — за період 1-15 жовтня відсотки на залишок коштів не будуть нараховані. Якщо ви подали заявку на закриття карткового рахунку 31 жовтня — за період 1-31 жовтня відсотки на залишок коштів будуть нараховані і виплачені.

Пов'язані статті

В якому пакеті послуг можна оформити пенсійну/соціальну картку?

Подивитися тарифи картки в цифровому банку Sense SuperApp

Чи була ця стаття корисною?
5 з 5 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.

Будьте в курсе, будьте первым с Альфа