Що таке "комісія за неактивний картковий рахунок"? Як вона списується?

Запитання

Що таке "комісія за неактивний картковий рахунок"? Як вона списується?

Умова

 • Розмір комісії за неактивний картковий рахунок зазначений в тарифах картки. Якщо в день списання комісії залишок на рахунку менше зазначеного в тарифах, то комісія спишеться в межах залишку власних коштів. Наприклад, залишок по рахунку 5 грн. Комісія буде встановлена тільки в розмірі 5 грн., в мінус комісія не списується.
 • Списання проводиться в останній робочий день місяця (в тому числі за рахунок коштів на дохідному сейфі).

Відповідь

Неактивним вважається картковий рахунок кредитної картки, по якому більше 180 днів від дати останнього робочого дня поточного місяця не проводилися фінансові операції. Фінансові операції — це операції, що пов’язані зі зміною балансу рахунку, які проведені за вашою ініціативою (поповнення картки, зняття готівки, перекази та платежі).

Неактивним вважається картковий рахунок в рамках пакета послуг, по якому більше ніж 180 календарних днів від дати останнього робочого дня поточного місяця, не проводилися фінансові операції за рахунком і залишок коштів на рахунку на дату списання комісії не перевищує 500 грн. для рахунків в гривні, 16 доларів США та 15 євро для рахунків у валюті. Якщо кошти зберігаються на дохідному сейфі, то  враховуються, тільки ті кошти, які знаходяться на основному картковому рахунку.

Наприклад:

- у вас на картковому рахунку 20 доларів, на дохідному сейфі немає коштів — плата за неактивний рахунок списана не буде, так як залишок на основному рахунку перевищує 16 доларів;

- на картковому рахунку немає коштів, а на дохідному сейфі 1 000 грн. — плата за неактивний рахунок спишеться за рахунок коштів з дохідного сейфа, так як на картковому рахунку немає коштів;
- на картковому рахунку залишок три грн., На дохідному сейфа немає коштів — плата за неактивний рахунок спишеться межах залишку власних коштів, тобто в розмірі трьох грн.;
- у вас на картковому рахунку 300 грн., на дохідному сейфі 1 000 грн. — плата за неактивний рахунок спишеться, так як залишок на основному рахунку менше 500 грн, а кошти на дохідному сейфі не враховуємо.
- на картковому рахунку і на дохідному сейфі немає грошей — плата не буде списана.

Також неактивним вважається картковий рахунок кредитної/дебетної/зарплатної картки, за яким через 30 днів після заморозки рахунки (від дати подання заяви на закриття рахунку) є позитивний залишок на рахунку. Комісія буде списана в розмірі 50 гривень/2 USD/2 EUR, але більше суми на балансі.

Корисні статті

Що таке "Дохідний сейф"?

Що таке "несанкціонована заборгованість"?

Чи була ця стаття корисною?
72 з 89 вважають статтю корисною

Коментарі

Коментарів: 2

 • Дмитро Вінецький

  Що вважається фінансовою операцією?

  0
 • Татьяна Пономаренко

  Дмитро Вінецький, добрий день!
  Фінансові операції — це операції, що пов’язані зі зміною балансу рахунку, які проведені за ініціативою клієнта (поповнення картки, зняття готівки, перекази та платежі).

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.