Що ви знаєте по День Праці — Перше Травня?

Питання

Звідки виникла традиція святкувати Перше Травня?

Відповідь

Що першим спадає на думку, коли ми говоримо/згадуємо про дату Перше Травня:

  • це вихідний;
  • травневі, можна на шашлики;
  • в село треба їхати, садити картоплю;
  • день праці, щось з СРСР пов'язане;
  • раніше паради були.

Давайте трохи історії. Так, це свято День праці і офіційний вихідний в Україні.

Історія його виникнення бере початок в Чікаго (США) в 1886 році. Там пройшов масовий страйк трудящих. Вони вимагали восьмигодинний робочий день замість 15-годинного. На жаль, не обійшлося без кровопролиття. Через три роки в Парижі офіційно прийняли вважати Перше Травня Днем солідарності трудящих.

В СРСР після Жовтневої революції 1917 року це свято теж стало офіційним. Називалося воно спочатку День Інтернаціоналу, а потім День міжнародної солідарності трудящих Перше Травня.

І так, в СРСР святкування Першого Травня супроводжувалося парадами це масовий хід в містах та селах, який ніс змістовне навантаження солідарності з тими, хто боровся за права трудящих.

В сучасній Україні за старою традицією День міжнародної солідарності трудящих продовжували відзначати перше і друге травня. Ці дні були вихідні. У 2017 році Верховна Рада внесла зміни до Трудового кодексу. І свято перейменували в День праці, а вихідним залишилося тільки Перше Травня.

Зараз не влаштовують паради. І незалежно від того, замислюєтесь ви про захист своїх прав чи ні, проведіть цей прекрасний весняний день з користю і задоволенням виберіть заняття до душі :)

 

Чи була ця стаття корисною?
11 з 11 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.

Будьте в курсе, будьте первым с Альфа