Як нараховуються та виплачуються відсотки по депозитам?

Запитання

Як нараховуються та виплачуються відсотки по депозитам?

Умова

 • Розмір відсоткової ставки за депозитом залежить від типу, валюти, строку вкладу та способу виплати відсотків. Подивитися діючі ставки ви можете на сайті в розділі "Умови та тарифи".
 • Якщо дата виплати відсотків припадає на вихідний або свято — виплата здійснюється в перший робочий день.
 • З нарахованих відсотків під час виплати утримуються податки (ПДФО — 18% та військовий збір — 1,5%).

Відповідь

Відсотки нараховуються щодня, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та у році, згідно до правил нарахування:

 • відсотки на суму оформлення/поповнення вкладу нараховуються з наступного календарного дня, наступного за днем ​​зарахування суми на депозитний рахунок. Наприклад, ви оформили/поповнили депозит:
  - в п'ятницю в операційний час та сума зарахована на рахунок в цей день — відсотки на суму зарахування нараховуються з суботи;
  - в п'ятницю в післяопераційний час/суботу/неділю та сума зарахована на рахунок в понеділок — відсотки на суму зарахування нараховуються з вівторка.
 • Якщо відбувається часткове зняття, відсотки на суму зняття за цей день не нараховуються (нараховуються по попередній календарний день). Наприклад, на депозитному рахунку — 5 000 грн., в середу частково зняли — 1 000 грн.. До вівторка включно відсотки нараховуються на 5 000 грн., а вже з середи — на 4 000 грн..

Нарахування відсотків припиняється за один календарний день до дати повернення депозиту, а в разі дострокового розірвання депозиту — за день до дати дострокового розірвання.
Наприклад, якщо депозит закривається:
- в понеділок: останній день для нарахування відсотків — неділя;
- в неділю: останній день для нарахування відсотків — субота.

Способи нарахування та виплати відсотків залежать від умов вкладу. Доступні такі способи виплати та їх особливості:

 • Щомісячна виплата відсотків — відсотки нараховуються за календарний місяць з дати відкриття вкладу по дату, що передує даті відкриття. Виплачуються на картку/поточний рахунок щомісяця в дату відкриття вкладу після 8:00. Наприклад, депозит відкритий 15 січня, значить нарахування з 16 січня по 14 лютого Виплата відсотків з вирахуванням податків на картку/поточний рахунок — 15 лютого.
 • В кінці строку — відсотки нараховуються за весь строк. Виплачуються в день закриття вкладу після 8:00 на картку/поточний рахунок. Наприклад, депозит діє з 15 січня по 15 квітня Відсотки будуть нараховані за весь строк з 16 січня  (т.я. починають нараховуватися з наступного дня після зарахування) по 14 квітня (т.я. припиняють нараховуватися за один календарний день до дати повернення). Виплата відсотків з вирахуванням податків на картку/поточний рахунок буде в дату закриття — 15 квітня.
 • Капіталізація за строковими депозитами — відсотки нараховуються за календарний місяць з дати відкриття вкладу по дату, що передує даті відкриття. Капіталізуються відсотки до основної суми вкладу кожного місяця в дату відкриття. Наприклад, депозит відкритий 15 січня на суму 5 000 грн., нарахування відсотків з 16 січня по 14 лютого. Капіталізація нарахованих відсотків з вирахуванням податків —15 лютого. З 16 лютого відсотки будуть нараховуватися вже на капіталізовану суму (5 000 грн. + відсотки).
 • Капіталізація за безстроковими депозитами — відсотки нараховуються за календарний місяць. Капіталізація відсотків до основної суми вкладу відбувається в перший робочий день місяця, наступного за місяцем нарахування. Наприклад, депозит відкритий 15 січня на суму 5 000 грн., нарахування відсотків з 16 по 31 січня. Капіталізація нарахованих відсотків з вирахуванням податків буде 01 лютого (якщо це вихідний — то в перший робочий день лютого). Далі відсотки нараховуються з 01 по 28 лютого, а капіталізуються в перший робочий день березня. 

Під час закриття депозиту в понеділок сума депозиту і відсотків може з'явитися на балансі вашої картки вже в суботу — це технічна особливість, при цьому ви отримуєте вже всі відсотки наперед з урахуванням суботи і неділі. А вже в понеділок сума проходить по рахунку і депозит закривається.

Корисні статті

Як оформити депозит?

Оформити "Скарбничку" в цифровому банку Sense SuperApp

Яка інформація доступна для кредитів/депозитів/поточних рахунків у цифровому банку Sense SuperApp?

Перший вхід (реєстрація) в цифровий банк Sense SuperApp

Як нараховуються та виплачуються відсотки по "Дохідному сейфу"?

 

 

 

Чи була ця стаття корисною?
8 з 13 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.