Що таке DCC?

Запитання

Що таке DCC? Як проводяться операції у валюті гривня, якщо рахунок виставлений за кордоном? Я в закордонному банкоматі або терміналі вибрав операцію в гривні, а не в місцевій валюті, як відбувається платіж? Чи можна відключити DCC?

Відповідь

Технологія DCC (Dynamic Currency Conversion) — це миттєва конвертація валюти, яка використовується закордонними продавцями для переведення суми операції з місцевої валюти в валюту країни, на території якої випущена картка. 

В банк, в якому випущена картка, платіж може надійти в гривні або доларі, в залежності від налаштувань DCC на стороні продавця. При цьому конвертація може проходити по таким правилам:

Валюта картки Валюта, яка надійшла в банк Визначення обмінного курсу для карток Visa Визначення обмінного курсу для карток Mastercard
Гривня

Гривня

В день проведення операції: сума в гривні, виставлена ​​продавцем.
В день списання операції (орієнтовно через два-три дні): сума в гривні, виставлена ​​продавцем, в долар за курсом Visa**. Потім з долара в гривню за курсом продажу долара від банку.

 

В день проведення операції: сума в гривні, виставлена ​​продавцем.
В день списання операції (орієнтовно через два-три дні):сума в гривні, виставлена ​​продавцем, в долар за курсом Mastercard**. Потім з долара в гривню за курсом продажу долара від банку.

Гривня

Долар

В день проведення операції: сума в доларах, виставлена ​​продавцем, в гривню за курсом Visa**.
В день списання операції (орієнтовно через два-три дні): сума в доларах, виставлена ​​продавцем, в гривню за курсом продажу долара від банку.

В день проведення операції: сума в доларах, виставлена ​​продавцем, в гривню за курсом Mastercard**.
В день списання операції (орієнтовно через два-три дні): сума в доларах, виставлена ​​продавцем, в гривню за курсом продажу долара від банку.

 

Закордонний продавець самостійно встановлює у себе в сервісі DCC курс місцевої валюти відносно до гривні або долару, закладаючи в цей курс комісію (в межах 3-5%).

Таку послугу конвертації пропонують багато інтернет-магазинів, служби таксі. Із найбільш відомих це, наприклад:
- платежі на PayPal;
- таксі Uber;
- таксі Bolt;
- сервіс Google та інші.

На поточний момент відключити такі операції по карткам Альфа-Банку неможливо. Тому рекомендуємо під час покупки або зняття готівки обирати саме валюту країни, в якій знаходиться продавець.

Корисні статті

Як проводиться операція при оплаті карткою в іншій валюті?

Дізнатися діючий курс валют

Чи була ця стаття корисною?
33 з 44 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.