Чи потрібно фізичній особі подати річну декларацію про майновий стан і доходи якщо протягом звітного року отримано дохід від операцій з інвестиційними активами?

Запитання

Чи потрібно фізичній особі подавати річну декларацію під час здійснення інвестиційної діяльності? Чи потрібно заповнювати декларацію під час інвестування?

Відповідь

При продажу інвестиційного активу фізичною особою з використанням послуг Альфа-Банк, який розраховує інвестиційний прибуток фізичної особи та сплачує податок до бюджету, фізична особа не звільняється від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі, продажу інвестиційних активів, отриманних доходів від дивідендів, тощо.

Декларація надається до податкової одним із способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • електронною поштою із повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо електронного документообігу та накладання КЕП.

Деталі можна дізнатись на сайті Державної податкової служби України: www.tax.gov.ua
або звернутися за телефоном 0800 501 007.

Бажаєте дізнатися деталі щодо сервісу "Інвестиції" в цифровому банку Sense SuperApp? Приєднуйтесь до спеціального Telegram чату користувачів додатку, які вже користуються сервісом. У ньому ви можете поспілкуватися з іншими клієнтами та багатьма співробітниками банку.

Корисні статті

Чи включаються процентні доходи за ОВДП та інвестиційний прибуток від операцій з ОВДП до податкової Декларації про майновий стан і доходи?

Які податки потрібно сплачувати під час купівлі чи продажу акцій?

Від якої ціни розраховується інвестиційний прибуток під час продажу акцій, куплених за різними цінами?

Чи утримуються податки під час виплати дивідендів? Хто їх сплачує?

Чи враховуватиметься інвестиційний збиток для зменшення оподаткування при прибуткових угодах?

Чи є в Альфа-Банку ліцензія на торгівлю акціями? 

Основна термінологія по сервісу "Інвестиції"

Чи була ця стаття корисною?
3 з 6 вважають статтю корисною

Коментарі

Коментарів: 7

  • Алина Медведева

    Максим Любий, так, ви маєте рацію)
    Стосовно цього створена окрема стаття: https://help.alfabank.ua/hc/uk-ua/articles/4415000775058

    1
  • Maksym

    Не розкритий момент нижче.

    Рядок 10.5 "Інвестиційний прибуток" ІІ-го розділу податкової декларації зі заповненням додатку Ф1 необхідно заповнювати, якщо є дохід від продажу інвестицій.

    У разі отримання дивідендів необхідно цей дохід вносити в рядок 10.10 "Інші доходи".

    0
  • Maksym

    @Алина Медведева, ну банк же написав для клієнтів "Для декларування фінансового результату з операцій з інвестиціями передбачено спеціальний додаток до Декларації (Додаток Ф1)", я прочитав і розумію, що пов'язані з інвестиціями доходи/витрати (у тому числі й отримані дивіденди) треба вносити в додаток Ф1. Мені прийшлося перевіряти, тому й надав зауваження.
    Раджу вказану частину речення доповнити (розширити) наскільки це можливо зі сторони банку.

    0
  • Максим Любий

    Следует учесть, что в соответствии с пп. 170.2.8 в. 170 Налогового кодекса Украины, не подлежит налогообложению и не включается в общий годовой налогооблагаемый доход, в частности, доход, полученный плательщиком налога в течение отчетного налогового года от продажи инвестиционных активов, если сумма такого дохода не превышает сумму, определенную в абзаце первом пп. 169.4.1 ст. 169 НКУ, то есть в 2022 году - 3350 грн.

    0
  • Вячеслав Скорбеж

    Maksym Дякую за коментар!

    0
  • Алина Медведева

    Maksym, добрый день!
    Рекомендації щодо заповнення декларації можете безкоштовно отримати на сайті Державної податкової служби України: www.tax.gov.ua або звернутися за телефоном 0800 501 007.
    Ми, як банк, наразі не можемо надавати рекомендації або консультації стосовно корректності заповнення декларації. Це може робити лише Державна податкова служба України.

    0
  • Алина Медведева

    Maksym, дякую за те, що тримаєте руку на пульсі)
    Статтю відкоригуємо згідно з отриманих коментарів від уповноваженого відділу.

    0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.