В яких випадках не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації про майновий стан і доходи дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу?

Запитання

Для якої суми отриманого інвестиційного прибутку не потрібно подавати річну декларацію? Чи всю суму доходу від інвестицій потрібно декларувати?

Відповідь

Відповідно до п. 170.2.8. Податкового кодексу України не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу:

а) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів протягом звітного податкового року, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України. У 2021 році ця сума розраховується як: 2270 грн х 1,4 = 3 178 грн (сума визначається на кожний рік окремо (ставка встановлюється у законі про державний бюджет на конкретний рік));

б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному підпунктами 165.1.40 та 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

У випадках, зазначених у підпунктах "а" і "б" п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

Корисні статті

Чи потрібно фізичній особі подавати податкову декларацію під час здійснення інвестиційної діяльності?

Основна термінологія по сервісу "Інвестиції"

Чи враховуватиметься інвестиційний збиток для зменшення оподаткування при прибуткових угодах?

Продати акції в цифровому банку Sense SuperApp

Чи була ця стаття корисною?
3 з 3 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.