На звичайну роботу Альфа-Банку Україна санкції по відношенню до М.Фрідмана, П.Авена та Альфа-Банк Росія не впливають

На звичайну роботу Альфа-Банку Україна санкції по відношенню до М.Фрідмана, П.Авена та Альфа-Банк Росія не впливають. Банк працює без обмежень.

16 травня 2022 року

Заява Альфа-Банку Україна щодо інформації від Офісу Генерального прокурора України. 

Альфа-Банк Україна прокоментував арешт рахунків із цінними паперами холдінгової компанії ABHU та наголосив, що це ніяк не впливає на функціювання банку та не має жодних наслідків для клієнтів.

6 квітня 2022 року

США оголосили новий пакет санкцій відносно російських банків, де в переліку є Альфа-Банк Росія. Альфа-Банк Україна наголошує, що санкції стосуються виключно російського Альфа-Банку та просить ЗМІ звертати на це увагу в публікаціях. До Альфа-Банку Україна не застосовано жодних міжнародних та національних санкцій. Оскільки Альфа-Банк Україна є окремою юридичною особою та не має відношення до банку, який працює на території країни–агресора.
На цьому факті наголошує і Міністерство закордонних справ Великобританії. Так відомство визнало, що Альфа-Банк Україна є окремою юридичною особою, яка не підпадає під введені санкції. Посилання на першоджерело інформації.
Міністерство фінансів США також визначило Альфа-Банк Україна окремою юридичною особою, яка не підпадає під санкції: https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy0705.

Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського АТ "АЛЬФА-БАНК".

Деякі банки для здійснення переказів Swift, можуть просити підтвердження інформації, що Альфа-Банк Україна не підлягає під санкції. Для цього ви можете надати підтверджуючі документи: 
NBU_letter to banks_engl 2.pdf

Cover letter_to problem banks 11Apr2022 1.docx

Cleary Gottlieb_Opinion_07Apr2022 3.pdf

CEO_Letter AlfaBankUkraine_eng_07.04.2022 1.pdf

9 березня 2022 року

Альфа-Банк Україна увійшов до переліку системно важливих банків України.
Правління Національного банку України визначило новий перелік системно важливих банків станом на 01 січня 2022 року, до якого увійшов Альфа-Банк Україна.

28 лютого 2022 року

ЄС застосував санкції до деяких бізнесменів. Оголошені санкцї по відношенню до акціонерів - М.Фрідмана та П.Авена стосуються ВИКЛЮЧНО приватних осіб, та на бізнес Альфа-Банку в Україні не впливають. США та Великобританія НЕ застосували санкції до М.Фрідмана та П.Авена , в їх юрисдикціях для вказаних бізнесменів немає жодних санкційних обмежень.

Михайло Фрідман (32,86%) та Петро Авен (12.40%), дійсно, є акціонерами ABH Holdings S.A. Але дана частка не є контрольним пакетом володіння, що неодноразово підтверджувалось регулюючими органами України.

У зв’язку із цим, санкції стосуються акціонерів, як приватних осіб, а не банку в цілому. На звичайну роботу Альфа-Банку Україна санкції не впливають. Банк працює без обмежень.

Більше того, розглядається питання зміни структури власності банку задля відповідності вимогам міжнародного та національного законодавства та забезпечення безперебійної роботи та сервісу для клієнтів.

Альфа-Банк Україна – один з найбільших українських приватних банків (6 500 співробітників, 1,5 млн клієнтів) з міжнародним капіталом. Належить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings S.A. зі штаб-квартирою у Люксембурзі. Банківська група ABHH об'єднує у собі банківські та фінансові установи у Східній та Західній Європі, у тому числі в Нідерландах та Великобританії. Акціонери Альфа-Банку (Україна) – це ABHH (Люксембург, ЄС), головна компанія банківської групи та дочірня компанія ABHH - ABH Ukraine Limited (Кіпр, ЄС).

Одним із кінцевих бенефіціарів Банку та усієї холдингової компанії ABH Holdings S.A. є міжнародна банківська група UniCredit S.p.A. (Італія) – одна з найбільших банківських груп Європи, а також міжнародна компанія з дослідження ракових захворювань TMFСR (США).

На даний час Банк працює відповідно до Постанови НБУ щодо роботи банківської системи в умовах військового стану. У рекордні строки налаштовано всі критичні функції банку для забезпечення роботи відділень, поповнення банкоматів готівкою, проведення платежів корпоративних клієнтів, безперебійної роботи онлайн сервісів цифрового банку Sense.

Чи була ця стаття корисною?
52 з 64 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.