Індивідуальна пропозиція. Процедура отримання погашення кредиту та кредитної картки із прощенням боргу 20%

Завдання

 Процедура отримання погашення кредиту та кредитної картки із прощенням боргу 20%.

Умова

Пропозиція діє:

 • тільки за наявності пропозиції у цифровому банку Sense SuperApp;
 • для кредиту готівкою, споживчого кредиту та кредитної картки.

Деталі по акції дивіться у статтях:

Рішення

Сплатіть достроково лише 80% від залишку заборгованості протягом дії акції і банк виконає прощення боргу 20%. Суму та дату до сплати вказано в деталях акції у цифровому банку Sense SuperApp. 

Крок 1. Щоб отримати прощення боргу 20% виконайте наступні дії: 

 1. Погасіть заборгованість:
 2. Очікуйте смс з підтвердженням виконання умов впродовж 10 днів після погашення зазначеної суми заборгованості.  Після отримання смс —  перейдіть до кроку 2. 

Крок 2. Ви вже виконали умови для прощення боргу та отримали підтвердження в смс від банку:

 1. Більше не поповнюйте рахунок коштами, навіть якщо бачите суму заборгованості в Sense SuperApp або отримали PUSH-повідомлення про платіж — цю суму боргу буде прощено.
 2. Банк готує довідку про умови прощення боргу протягом 35 календарних днів від 10-го числа наступного місяця за місяцем погашення боргу. Наприклад, ви погасили борг у червні, після 10-го липня протягом 35 календарних днів довідка буде готова.
  Довідка відправляється Укрпоштою, а якщо неможливо — вам зателефонує співробітник для запрошення у відділення банку.
  Строки прощення залежать від каналу отримання довідки:
  • Укрпоштою — прощення з 15-го до 31-го числа наступного місяця після місяця відправки довідки, не залежно від того чи забрали ви довідку;
  • у відділенні банку — прощення з 15-го до 31-го числа наступного місяця після отримання довідки у відділенні. Довідку потрібно обов'язково забрати у відділенні, щоб відбулось прощення боргу.
 3. До завершення процедури прощення кредитна картка буде тимчасово недоступна, а кредит буде повністю закритий.
  Строки закриття кредиту залежать від дати відправки/отримання довідки про прощення боргу — орієнтовно через 2 місяці після того, як отримали/підписали довідку. Після закриття можливо оформити довідку про закриття рахунку в цифровому банку Sense SuperApp.
 4. Прощена сума буде фактично доходом фізичної особи, з якої згідно до податкового законодавства України ви повинні самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб 18% та воєнний збір 1,5%.
  Надання декларації про доходи буде відбуватися до 01.05.2023 року, безпосередня сплата податків до 01.08.2023 року.
  Сплатити податки ви можете за реквізитами податкової служби у касі відділення банку або у Sense SuperApp. Реквізити треба отримати у податковій за місцем вашої реєстрації або на сайті Державної податкової служби України https://tax.gov.ua/

Розгляньте на прикладі розмір економії при прощенні боргу, з урахуванням сплати податків.

Після сплати 80% залишку заборгованості банк анулює для вас остаточні 20% залишку заборгованості. Анульована сума буде фактично доходом фізичної особи, з якої згідно до податкового законодавства України ви повинні самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб 18% та воєнний збір 1,5%.
Наприклад, ви взяли кредит готівкою 150 000 грн та вже виплатили 50 000 грн. Залишок заборгованості за вашим кредитом наразі складає 100 000 грн. Тепер погасіть лише 80 000 грн, а 20 000 грн банк для вас анулює. Після чого вам буде необхідно самостійно сплатити податки з цих анульованих 20 000 грн у розмірі 20 000*(18%+1,5%) = 3 900 грн. Таким чином, ваша економія при такому достроковому погашенні складе 16 100 грн.

 

Чи була ця стаття корисною?
4400 з 4781 вважають статтю корисною

Коментарі

Коментарів: 2

 • Наталья

  Добрый день а что минимальный платеж по карте сейчас  нужно вносить? Почему в других банках не ростет сумма задолженности, а в вашем ростет?

  0
 • Влад Коваль

  Тому що просто інші банки не показують зараз, що приєднують відсотки до тіла, а Альфа показує. Після війни і інші банки покажуть вам, скільки нарахували вам за цей період

   

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.