Термінологія для сервісу "Інвестиції" в розрізі облігацій

Запитання

Яка основна термінологія по розділу "Інвестиції" в розрізі купівлі облігацій? Що таке "облігації"? Що таке "ОВДП"? Що таке "купон"?

Відповідь

Що таке "військові облігації" (ОВДП)?

Це окремі випуски облігацій внутрішньої державної позики від Міністерства фінансів України, що випускаються під час воєнного стану. Гроші від покупки таких облігацій використовуються на забезпечення потреб ЗСУ та безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану.

Що таке "дисконтна облігація"?

Це тип облігації, що продається за ціною нижче номіналу, але погашається (виплачується клієнту) саме по номінальній вартості. Процентів (купонів) подібна облігація не передбачає. Наприклад, ви  купили облігацію за 907 грн, а при погашенні отримали 1 000 грн. Ваш дохід = номінал - витрати на купівлю (тобто, 1 000 - 907 = 93 грн).

Що таке "процентна (купонна) облігація"?

Це тип облігації, за якою власнику облігації не тільки номінальна вартість при погашенні виплачується, але і регулярні проценти (купон). Наприклад, ви купили облігацію за 1 002 грн, впродовж терміну дії облігації щокварталу отримуєте проценти 25 грн, а при погашенні отримаєте номінал 1 000 грн. Ваш дохід = (проценти + номінал) - витрати на купівлю (тобто, (25+25+25+25+1 000) - 1 002 = 98 грн).

Що таке "купон"?

Це проценти по облігації. Це історична назва, що прижилась ще від часів коли облігації випускались в паперовому вигляді, і власники облігації приходили отримувати свої відсотки відривавши купон від облігації.

Що таке "купонний період"?

Це періодичність виплати процентів, вона залежить від конкретного випуску облігацій. Найчастіше це виплати щокварталу або щопівроку.

Що таке "погашення облігації"?

Це виплата номінальної вартості облігації та доходу по ній у строки, передбачені умовами випуску (емісії) облігацій (тобто після закінчення строку дії облігації).

Чи була ця стаття корисною?
67 з 75 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.