Чи включаються процентні доходи за ОВДП та інвестиційний прибуток від операцій з ОВДП до податкової Декларації про майновий стан і доходи?

Запитання

Чи потрібно інформацію про доходи від воєнних облігацій подавати до податкової Декларації про майновий стан і доходи? Чи потрібно заповнювати декларацію про отримані доходи від воєнних облігацій?

Відповідь

Ні, тому що доходи від ОВДП не включаються до оподаткованого доходу.

Згідно п.179.2 Податкового кодексу України, обов’язок фізичної особи щодо подання податкової Декларації про майновий стан і доходи вважається виконаним та податкова Декларація не подається, якщо така фізична особа отримувала доходи від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Оскільки, процентні доходи, що нараховані на облігації внутрішньої державної позики та інвестиційний прибуток від операцій з ОВДП не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то такі доходи фізична особа не зобов'язана включати до податкової Декларації про майновий стан і доходи, що подається згідно ст. 179 Податкового кодексу України.

Корисні статті

Купити ОВДП в цифровому банку Sense SuperApp

Залишити заявку для купівлі валютних ОВДП

Чи була ця стаття корисною?
38 з 39 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.