Я опинився закордоном. Що я маю знати про користування картками банку?

На сьогодні багато наших клієнтів знаходяться закордоном і ми отримуємо купу запитань про особливості користування картками в цій ситуації.

Тому ми підготували збірну статтю з відповідями на найпоширеніші запитанням.

Чи потрібно інформувати банк про перебування та про можливі операції закордоном?

Ні, всі картки клієнтів банку вже відкриті для операцій за кордоном. Додатково інформувати банк не потрібно.

Нагадаємо, що картка єПідтримка доступна для розрахунків тільки на території України або на інтернет-ресурсах, які зареєстровані в Україні.

Які умови конвертації валют, якщо проводжу операцію не у валюті картки?

Правила конвертації валют залежать від МПС картки та валюти рахунку та операції. Всі деталі описані в окремій статті "Як проводиться операція при оплаті карткою в іншій валюті?".

Чому списана більша сума, ніж по курсу на сьогодні?

Якщо протягом останніх 30 днів валютні курси змінювалися більше ніж на 2%, курс МПС Visa збільшується самою МПС на 1,2% для операцій в середині регіону СЕМЕА (Центральна і Східна Європа, Близький Схід, Середній Схід і Африка) та на 1,3% для операцій поза межами регіону СЕМЕА. Курс МПС Mastercard в таких ситуаціях збільшується банком на 1,2%.

Тому під час проведення операції ви бачите суму більшу, ніж просто множення курсу банку на суму операції.

Чи буду я сплачувати додаткову комісію за покупки за кордоном?

Якщо за тарифами вашої картки встановлено комісію за конвертацію, то така комісія буде розрахована та списана з рахунку вже після фіналізації операціїї по виписці (в середньому два-три дні після проведення операції). Тарифи безпосередньо по вашій картці перегляньте в Sense SuperApp (ваша інструкція "Подивитися тарифи по картці в цифровому банку Sense SuperApp").

Інші комісії для операцій покупки не передбачені.

А що я маю сплатити за зняття готівки за кордоном?

За зняття готівки можлива комісія за тарифами вашої картки, а також, як і для операцій покупки, можлива комісія за конвертацію валют (деталі у пункті вище).

Для дебетових карток на тарифах White, Black, Graffite передбачено зняття готівки в будь-яких банкоматах світу без комісії в рамках ліміту (перевірте його в Sense SuperApp, як вказано в інструкції "Подивитися ліміт для безкоштовного зняття готівки з дебетної картки в цифровому банку Sense SuperApp").

Під час зняття в банкоматі обирайте тільки валюту країни перебування. Це допоможе уникнути додаткових комісій на стороні банку, який встановив цей банкомат. Більше інформації в статті "Що таке DCC?".

Які обмеження встановлено на операції закордоном?

В першу чергу орієнтуйтеся на денні ліміти, які встановлені банком на вашу картку. Перегляньте поточне значення "Переглянути ліміти по картці у цифровому банку Sense SuperApp". Зміна цих лімітів наразі неможлива.

Також відповідно до Постанови НБУ:

  • на зняття готівки за кордоном встановлено ліміт 12 500 грн сумарно з усіх гривневих рахунків клієнта за календарний тиждень (враховуються операції з понеділка по неділю).
  • на покупки за кордоном встановлено ліміт 100 тисяч грн з усіх гривневих рахунків за календарний місяць. Також не забувайте про ліміти на покупки, які встановлено по карці.

Додатково згідно з рішенням МПС заборонені операції з картками Visa та Mastercard на території Російської Федерації або на ресурсах, які обслуговуються банками цієї країни.

Чи можна користуватися Sense SuperApp закордоном? В мене тепер інший номер, куди надійде смс?

Якщо у вас немає доступу до українського номера, на який зареєстровано Sense, виконайте зміну номера на актуальний (навіть, якщо це номер закордонного оператора). Інструкція процесу в статті "Змінити номер мобільного телефону через цифровий банк Sense SuperApp".

Як поповнити картку з-за кордону?

Для поповнення картки використовуйте сервіси Sense SuperApp (як з картки українського, так і з картки закордонного банку). Як це зробити та умови платежу дивіться в статтях:
- "Поповнити картку з картки іншого банку у цифровому банку Sense SuperApp";
- "Поповнити свою картку Альфа-Банку з картки іншого банку через Apple Pay в цифровому банку Sense SuperApp".

Чи була ця стаття корисною?
91 з 99 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.