Що я маю знати про введення щомісячної комісії для кредитних карток з 1 вересня?

Запитання

Чому я тепер маю сплачувати 100 грн за обслуговування кредитки? В яких випадках не буде списуватися 100 грн комісії за розрахунково-касове обслуговування (РКО)?

Відповідь

Вже з 1 вересня змінюються тарифи для карток RED, Сaméléon, Альфа Travel, ФОКС КЛУБ, ВИГОДА та Максимум, а саме вводиться щомісячна комісія за розрахунково-касове обслуговування (РКО) в розмірі 100 грн.

В цій статті наведені відповіді на найчастіші запитання щодо цих змін.

Чому вводиться комісія? Як ви можете обгрунтувати зміну умов продукту?

Ми вводимо комісію по причині здорожчання грошового ресурсу, який ми надаємо нашим клієнтам у вигляді кредитної лінії. Адже орієнтиром його вартості є облікова ставка НБУ, а вона у червні цього року зросла з 10% до 25% річних.

А де вказано, що ви можете змінювати умови обслуговування картки?

Згідно з п.11.1.1. ДКБО "У випадку необхідності внесення змін до Правил користування Карткою або Тарифів на обслуговування Картки, Банк не пізніше ніж за 30 (Тридцять) календарних днів до дати з якої застосовуватимуться змінені Правила користування Карткою або Тарифи на обслуговування Картки, направляє Клієнтам повідомлення про такі зміни шляхом розміщення відповідного повідомлення на Інтернет-сторінці Банку.".

Повідомлення було опубліковано на офіційному сайті банку 1 серпня.

В яких випадках буде списано 100 грн комісії за розрахунково-касове обслуговування?

Списання комісії відбувається тільки, якщо сума боргу на розрахункову дату складає 20 грн та більше. Якщо ж боргу по картці на цю дату немає або ж сума боргу менше 20 грн, то і РКО списано не буде.
Приклад 1. Розрахункова дата 15 вересня, сума заборгованості 1 000 грн, а отже ввечері 15 вересня буде списано РКО 100 грн.
Приклад 2. Розрахункова дата все та ж — 15 вересня, сума заборгованості 18,78 грн. Ця сума менше 20 грн, а отже РКО за цей місяць списано не буде.

Ви мені оформлювали картку Сaméléon як безкоштовну картку з нескінченним пільговим періодом. А що тепер?

Введення комісії за обслуговування не впливає на пільговий період. Ця комісія за РКО є звичайною щомісячною комісією. Як та ж плата за смс-інформування Альфа-Чек, наприклад.

Умови ж для користування нескінченним пільговим періодом (тобто покупки під 0,01% річних) залишаються незмінними — просто сплачуйте щомісячний платіж, який розраховується як 10% від суми поточної заборгованості.

В мене тільки розстрочки і карткою для поточних покупок я не користуюсь. Чи буде списано 100 грн за обслуговування?

Ні, в такому разі РКО списано не буде, адже заборгованість та платежі за розстрочками не враховуються під час розрахунку комісії.
Приклад. За кредитною карткою оформлено дві розстрочки на 19 740 грн сумарно, з щомісячними платежами 725 грн. Інших операцій та боргів за карткою немає. В розрахункову дату спочатку відбудеться розрахунок РКО, а тільки потім списання платежів за розстрочками. І тому на момент розрахунка борг буде 0 грн і відповідно 100 грн списані за обслуговування не будуть. А тільки після цього будуть виставлені в оплату платежі за рострочками.

100 гривень — це дуже дорого для мене

Це три чашки кави для вас, але для банку — можливість вирівняти ціну пропозиції та обслуговування по відношенню до нової облікової ставки НБУ. Але ми будемо випускати ще більше продуктів, корисних та вигідних для клієнта. І дуже-дуже скоро.

Чи була ця стаття корисною?
14 з 20 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.