Альфа-Банк Україна — про банк у період воєнного стану

Запитання

Це правда, що до Альфа-Банку Україна застосовані санкції? Альфа-Банк Україна додано у список компаній, які отримають санційні обмеження? Як працює банк у період війни? Яка репутація банку в період воєнного стану в Україні?

Умова

Альфа-Банк Україна визнано системно важливим банком України, діяльність якого відповідає законодавчим та нормативним вимогам, що виражається у виконанні та дотриманні всіх обов'язкових нормативів Національного банку України, вимог щодо комплаєнсу та фінансового моніторингу.

Відповідь

Альфа-Банк Україна — один з найбільших українських приватних банків (майже 5 000 співробітників, 3 000 000 клієнтів фізичних осіб, 55 000 юридичних осіб та 82 000 ФОПів) з міжнародним капіталом. Належить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings S.A. зі штаб-квартирою у Люксембурзі. Банківська група ABHH об'єднує у собі банківські та фінансові установи у Східній та Західній Європі, у тому числі в Нідерландах та Великобританії.

Акціонери Альфа-Банку (Україна) — це ABHH (Люксембург, ЄС), головна компанія банківської групи та дочірня компанія ABHH — ABH Ukraine Limited (Кіпр, ЄС).

Банківський холдинг ABHH (Люксембург, ЄС) є єдиним центром ухвалення рішень щодо діяльності Альфа-Банку Україна. У Люксембурзі працює офіс ABHH, засідає Рада Директорів холдингової компанії. Одним із кінцевих бенефіціарів банку та усієї холдингової компанії ABH Holdings S.A. є міжнародна банківська група UniCredit S.p.A. (Італія) — одна з найбільших банківських груп Європи, а також міжнародна компанія з дослідження ракових захворювань TMFСR (США).

 

27.10.2022 року

Інформація, що з'явилася в пресі, після підписання законопроєкту №8069 про націоналізацію системно важливих банків під час воєнного стану — не офіційна.

Наразі немає рішення про націоналізацію Альфа-Банку Україна. Навпаки, НБУ у своїй заяві підкреслив, що персональні санкції проти акціонерів не впливають на діяльність Банку

Водночас ми розуміємо, що така ймовірність існує, тому команда Банку готується до будь-якого сценарію. У разі рішення про націоналізацію:
- акціонери підтвердили, що готові передати Банк безкоштовно державі та не перешкоджатимуть реалізації цього рішення;

- націоналізація ніяк не впливає на клієнтів Банку, процес буде безшовним та непомітним для клієнтів;

- Банк продовжить роботу як і раніше, зміниться лише власник Банку, замість приватного інвестора, акціонером стане держава.


12.10.2022 року

Альфа-Банк Україна засвідчує глибоку повагу та зазначає, що:

Останнім часом ми спостерігаємо реалізацію замовної кампанії чорного ПР з метою дискредитації Банку. Вона включає фейкові новини, фейкові документи, які розміщують на сторінках в соціальних мережах фейкові експерти, проплачені статті. Ми розуміємо, що мета таких матеріалів створити паніку серед клієнтів та дестабілізувати банк, у зв’язку з цим хочемо проінформувати про діяльність Альфа-Банку Україна.

  • Альфа-Банк Україна стабільно працює в рамках чинного законодавства України, враховуючи всі вимоги та обмеження, які виникли у зв’язку із запровадженням воєнного стану в країні. Клієнтам та партнерам доступний повний спектр послуг та сервісів з урахуванням наявних обмежень для всієї банківської сфери.

Наприклад, за результатами вересня строкові валютні вклади фізичних осіб в Альфа-Банку Україна зросли на 7,5%. Це підтверджує популярність послуги купівлі валюти для подальшого розміщення на депозиті в цифровому банку Sense SuperApp.

Крім того, акціонери банку висловили готовність добровільного фінансування — докапіталізації Альфа-Банку Україна на $1 млрд. У жовтні в Брюсселі заплановано зустрічі представників банку із регуляторними органами ЄС з цього приводу.

  • Ми спостерігаємо некоректну інтерпретацію у ЗМІ законопроєкту №8069 про націоналізацію системно важливих банків під час воєнного стану, який минулого тижня ухвалила Верховна Рада України.

Суть законопроєкту — врегулювати процедуру передачі будь-якого системно важливого банку від приватних акціонерів у власність держави у разі прийняття відповідного рішення. Тож, описана процедура передачі контролю державі передбачає максимальну "безшовність" та непомітність для клієнтів. Націоналізація банку не несе ризиків для клієнтів, навпаки — є інструментом їх захисту.
Наразі немає підстав для націоналізації Альфа-Банку Україна, однак, навіть, якщо ця процедура буде задіяна, то всі зобов‘язання перед клієнтами та працівниками банку будуть виконані, рахунки блокуватися не будуть, платежі будуть здійснюватися. Банк буде працювати як зазвичай. Зміна власника банку ніяк не вплине на клієнтів та працівників.

  • Альфа-Банк Україна працює згідно з законодавством України та міжнародними стандартами. Звертаємо увагу, що банківський сектор – одна з найбільш жорстко регульованих та контрольованих сфер.

Зауважуємо, що всю свою діяльність та кожен крок Альфа-Банк Україна координує з НБУ. Крім того, кошти клієнтів захищені та 100% гарантовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
Запевняємо, що у Вас, як клієнтів банку, немає приводів для хвилювання, адже навіть у разі зміни власника банку з приватного інвестора на державу – це стосуватиметься лише акціонерів банку і ніяк не вплине на клієнтів. Мета гібридної агресії, зокрема, замовних матеріалів та чуток, які поширюються у ЗМІ – посіяти паніку та створити напругу в банківському секторі. Просимо Вас довіряти лише офіційній інформації та не вірити фейкам.

З повагою, Голова Правління Алла Комісаренко

16.09.2022 року

Коментарії від банку щодо неправдивих публікацій у деяких ЗМІ опубліковані на офіційному сайті банку.

11.07.2022 року

Альфа-Банк змінює назву на Сенс Банк.
Як раніше розповідали в новинах, засіданням Правління було прийнято рішення щодо перейменування. "Банк не хоче мати нічого спільного з країною-агресором навіть на рівні асоціацій і бренду, який працює в росії", — повідомив Сімеон Дянков, довірена особа в управлінні банком. Надалі повне найменування українською мовою буде: акціонерне товариство "Сенс Банк".
Англійською — "Joint Stock Company Sense Bank".

При цьому це ніяк не впливає на обслуговування клієнтів. Договори не потрібно перезаключати, реквізити не потрібно змінювати, всі умови залишаються дійсними.
Наразі ми рухаємось в межах цього процесу. Подали документи на реєстрацію нової назви. Команда маркетингу працює над розробкою позиціювання нового бренду та візуалізацією.
Ми повернемось з подробицями.
Інтерв'ю з Головою правління Аллою Комісаренко.


16 травня 2022 року

Заява Альфа-Банку Україна щодо інформації від Офісу Генерального прокурора України.

Альфа-Банк Україна прокоментував арешт рахунків із цінними паперами холдінгової компанії ABHU та наголосив, що це ніяк не впливає на функціювання банку та не має жодних наслідків для клієнтів.

21 квітня 2022 року

НБУ погодив кандидатуру на позицію довіреної особи Сімеона Дянкова.

Відповідно до законодавства, Альфа-Банк Україна погодив з Національним Банком України довірену особу — Сімеона Дянкова, якому передається право голосу за акціями акціонерів, чия репутація визнана небездоганною, та право будь-яким чином брати участь в управлінні банком. Тепер у межах повноважень та законодавства Сімеон Дянков може брати участь в управлінні банком.

7 квітня 2022 року

Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського АТ "АЛЬФА-БАНК".

"АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна) має значну частку на ринку депозитів фізичних осіб: обсяг коштів, залучених банком від домогосподарств, становить близько 48 млрд грн, або понад 6% від загального обсягу депозитів українців. Обсяг коштів українських підприємств становить близько 24 млрд грн. Банк обслуговує понад 2,6 млн фізичних осіб, 55 тис. юридичних осіб та 89 тис. фізичних осіб-підприємців. Крім того, банк утримує і обслуговує суттєву частку інфраструктури фінансового сектору (691 банкомат, 16 858 POS-терміналів, 201 відділення), працездатність якої сьогодні має критичне значення для фінансової стабільності.

Водночас санкції, застосовані до власників АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна), а також міжнародні санкції щодо банків росії не накладають додаткових обмежень на роботу АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна) в Україні".

6 квітня 2022 року

США оголосили новий пакет санкцій відносно російських банків, де в переліку є Альфа-Банк Росія. Альфа-Банк Україна наголошує, що санкції стосуються виключно російського Альфа-Банку та просить ЗМІ звертати на це увагу в публікаціях. До Альфа-Банку Україна не застосовано жодних міжнародних та національних санкцій. Оскільки Альфа-Банк Україна є окремою юридичною особою та не має відношення до банку, який працює на території країни–агресора.
На цьому факті наголошує і Міністерство закордонних справ Великобританії. Так відомство визнало, що Альфа-Банк Україна є окремою юридичною особою, яка не підпадає під введені санкції. Посилання на першоджерело інформації.
Міністерство фінансів США також визначило Альфа-Банк Україна окремою юридичною особою, яка не підпадає під санкції: https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy0705.

24 березня 2022 року

Про позицію НБУ до Альфа-Банку Україна у своєму інтерв'ю зазначила Перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова, зауважившти, що "цей банк сьогодні є системно важливим. У нього обсяг коштів населення – близько 50 млрд грн. А ще є кошти підприємств. Банк працював виключно на території України та продовжує обслуговувати нашу економіку.

До того ж він є серйозною частиною інфраструктури платіжного ринку – це термінали, банкомати, платіжна система, платіжні картки. І все це працює і має продовжити працювати в інтересах наших громадян.

Та вжиті заходи вже дозволяють унеможливити будь-яке маніпулювання чи зловживання на догоду власників-акціонерів, на яких накладено санкції"повний текст інтерв'ю.

9 березня 2022 року

НБУ визначив/оновив перелік системно важливих банків України. До цього переліку увійшов Альфа-Банк Україна.

Альфа-Банк Україна працює в рамках чинного законодавства України, враховуючи всі вимоги та обмеження, які виникли у зв’язку із введенням воєнного стану в країні. Клієнтам та партнерам доступний повний спектр послуг та сервісів з урахуванням існуючих обмежень для всієї банківської сфери.

Альфа-Банк Україна — український банк не лише за місцем реєстрації, а й по залученості в економіку України. Ми підтримуємо ініціативи Уряду та Президента України щодо кредитування українського бізнесу, є лідерами з цифровізації, стали одним з перших банків, який долучився до державної програми єПідтримка. За результатами 2021 року Альфа-Банк Україна — лідер за депозитами серед приватних банків та входить в ТОП-3 за об’ємом кредитного портфелю фізичних осіб.

З перших днів війни Банк зібрав та перерахував на потреби ЗСУ та територіальної оборони на рахунок НБУ 130 млн грн благодійної допомоги від клієнтів-фізичних осіб та співробітників банку. Також Альфа-Банк Україна передав на потреби ВСУ 33 інкасаторських автомобіля, придбав 1 броньований автомобіль, 17 тепловізорів та інше обладнання для бійців, які захищають нашу країну.

Все буде Україна!

Корисні статті

Воєнний стан. Як працює банк з приватними особами?

Воєнний стан. Як працює банк щодо обслуговування ЮО та ФОП?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.